Jesteś tutaj

Podmioty nadzorowane przez MSP

Podmioty nadzorowane przez MSP

Opublikowane: 27.07.2015

Baza zawiera podstawowe informacje o podmiotach nadzorowanych przez Ministra Skarbu Państwa. Publikacja bazy ma na celu dostarczenie możliwie pełnej informacji o podmiotach nadzorowanych przez Ministra Skarbu Państwa. Służy również zwiększeniu transparentności działań organów administracji państwowej. Informacje o ww. podmiotach są gromadzone i publikowane w związku z realizacją zadań wynikających z ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r.  o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa  (Dz. U. z 2016 r. poz. 154). Domyślnie wyniki prezentowane są alfabetycznie po nazwie podmiotu. Istnieje możliwość filtrowania wyników wyszukiwania spółek wg. różnych kryteriów np. województwo, typ podmiotu. Ponadto możliwe jest sortowanie wyników w oparciu o dodatkowe filtry. Dane podmiotów aktualizowane są na bieżąco.

W związku z likwidacją Ministerstwa przedstawiony poniżej wykaz podmiotów nadzorowanych przez MSP przedstawia stan na 31 grudnia 2016r.

Od dnia 3 stycznia 2017r. podmioty nadzorowane są przez resorty określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 3 stycznia 2017 r. w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż Prezes Rady Ministrów członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy Rządu lub państwowe osoby prawne.

 

  • Przejdź do bazy Podmiotów nadzorowanych przez MSP (lista spółek przedstawia stan na 31 grudnia 2016 r.)

Medatdane

Autor: Ewa Sibrecht-Ośka
Opublikowane przez: Justyna Kania
Ostatnia zmiana: 27.07.2015 , 31.01.2017 Magdalena Dąbrowska
do góry